Filtry i wzierniki

Parametry:

  • Średnice: DN25÷DN100/1″÷4″
  • Przyłącza zgodne ze standardami: DIN, SMS, RJT BS, ISS IDF, CLAMP
  • Stal nierdzewna: AISI 304L, AISI 316L

*szczegółowe parametry mogą się różnić od podanych w zależności od typu i wersji produktu

Filtry proste i kątowe

Filtry nierdzewne spożywcze produkuje się ze stali w gatunkach AISI 304L lub AISI 316L. Występują w dwóch odmianach konstrukcyjnych – jako filtr prosty i jako filtr kątowy 90°. Budowa filtrów zapewnia ich bezproblemowy demontaż oraz łatwą wymianę wkładu filtracyjnego. W konsekwencji, czas niezbędny na czyszczenie oraz ogólną obsługę serwisową został ograniczony do niezbędnego minimum.

  • Średnica: DN25/1″÷DN100/4″.
  • Ciśnienie robocze: do 5 bar.
  • Przyłącza: do przyspawania, gwintowane, clamp
  • Standardowe wykończenie powierzchni: Ra 1.01-1.14 µm (inne opcjonalnie)

Filtry Tassalini - zastosowanie

Przefiltrowywanie różnego typu płynów ma miejsce na wielu etapach produkcji w przemyśle spożywczym, produkcji napojów, browarnictwie, winiarstwie, gorzelnictwie, a także w przemyśle biotechnologicznym, kosmetycznym i farmaceutycznym.

Filtry ze stali nierdzewnej wykorzystuje się w procesach filtracji wody, mleka i nabiału (jogurty, kefir, maślanka), tłuszczy i olejów jadalnych. Nierdzewne filtry spożywcze są również używane przy produkcji soków, piwa i innych napojów alkoholowych, a także musów owocowych i warzywnych.

Wkłady filtracyjne (cartridge)

Standardowe wkłady filtrujące produkuje się z blachy perforowanej, w której oczka mają średnicę 1 mm. Opcjonalnie dostępne są wkłady z otworami o średnicach: 0.5 mm, 2 mm, 3 mm, 4 mm, 5 mm lub 6 mm. Wykonuje się również siatki filtracyjne o gęstość oczek od 80 do 500 na cm2 (MESH80÷MESH500).

Wzierniki płaskie i rurowe oraz akcesoria

Wzierniki nierdzewne są niezbędne wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność wzrokowej kontroli medium lub procesu. Produkuje się je ze stali w gatunkach AISI 304L lub AISI 316L. W zależności od konstrukcji oraz zastosowania, wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje wzierników – wzierniki rurowe (liniowe) oraz wziernik płaskie. Wzierniki liniowe montuje się w rurociągach przesyłowych, natomiast wzierniki płaskie zazwyczaj używane są w zbiornikach. Spotyka się również specjalne kombinacje wzierników płaskich montowanych na trójnikach.

Wzierniki nierdzewne - budowa

Wzierniki wyposaża się w szkło hartowane lub szkó boro-krzemowe Pyrex. Dla wzierników liniowych jako opcja dostępna jest dodatkowa osłona z pleksiglasu. Konstrukcja wzierników zapewnia izolację szkła od drgań. Wzierniki produkuje się w wersjach z przyłączami wg standardów: DIN, SMS, RJT BS, ISS IDF.

  • Średnica: DN25/1″÷DN100/4″.
  • Standardowe wykończenie powierzchni: Ra 1.01-1.14 µm (inne opcjonalnie)
  • Ciśnienie robocze – zależne od DN: 6÷16 bar (wzierniki liniowe);  5÷30 bar (wzierniki płaskie)
  • Temperatura robocza: +230°C (wzierniki liniowe), +130°C (wzierniki płaskie)

Wzierniki ze stali nierdzewnej stosuje się w przemyśle spożywczym, przemyśle produkcji napojów, browarnictwie, winiarstwie, gorzelnictwie, a także przemyśle biotechnologicznym, kosmetycznym i farmaceutycznym.