O Tassalini

Fabryka Tassalini już od ponad 70 lat projektuje i produkuje własny asortyment armatury ze stali nierdzewnej dla wielu gałęzi przemysłu spożywczego, kosmetycznego, biotechnologicznego i chemicznego.

Wśród produkowanych przez fabrykę Tassalini urządzeń znajdują się zaawansowane technologicznie zawory różnych typów i funkcji, przepustnice, siłowniki pneumatyczne, regulatory, filtry, wzierniki itp.

W fabryce Tassalini produkuje się także rury spożywcze oraz złącza nierdzewne przeznaczone do budowy różnego typu rurociągów oraz instalacji technologicznych.

 • 1920-1950

  Tassalini Officina Meccanica narodziła się w Mediolanie w roku 1922 roku. Założył ją Riccardo Tassalini. Początkowo firma produkowała części mechaniczne dla przemysłu lotniczego. W wyniku kryzysu jaki miał miejsce we włoskiej branży lotniczej pod koniec II wojny światowej, fabryka Tassalini zmieniła profil działalności. Rozpoczęła produkcję urządzeń dla przemysłu włókienniczego, a także stopniowo zdobywała doświadczenie w obróbce stali nierdzewnej.

  Wreszcie, pod koniec lat czterdziestych dwudziestego wieku, rozpoczęła produkcję armatury i zaworów do zakładów wytwarzających włókna syntetyczne.

 • 1950-1980

  W roku 1963 firma Tassalini przeniosła swoją siedzibę do miejscowości Peschiera Borromeo koło Mediolanu. Uruchomiono produkcję komponentów dla nowych sektorów rynku – produkcji wina, żywności i napojów. Rok 1980, to moment, w którym firmę Tassalini przekształcono w spółkę akcyjną. Jednocześnie rozpoczęła się produkcja zaworów procesowych dla zakładów przetwórstwa spożywczego.

 • 1980-1990

  W roku 1989 firma Tassalini uruchomiła nowy zakład produkcyjny w miejscowości Peschiera Borromeo koło Mediolanu. W zakładzie o powierzchni 7000 metrów kwadratowych zamontowano obrabiarki i centra obróbcze najnowszej generacji. Inwestycja ta znacząco wpłynęła na wydajność oraz jakość produktów. Usprawniła również planowanie produkcji i magazynowanie, a w konsekwencji również dystrybucję gotowych wyrobów. Od roku 1982 w miejscowości Canelli działa centrum obsługi dedykowane dla klientów z branży winiarskiej.

 • Współcześnie

  Dzisiaj ofertę firmy kieruje się nie tylko do odbiorców w przemyśle spożywczym i produkcji napojów. Sporą grupę odbiorców tworzą przemysł biotechnologiczny, chemiczny i farmaceutyczny. Wszystkie wyroby produkuje się zgodnie z obowiązującymi na świecie głównymi standardami i normami.

  W roku 1996 został otwarty w miejscowości Pandino zakład specjalizujący się w produkcji rur spawanych ze stali nierdzewnej. Firma Tassalini jest dzisiaj aktywna na rynku europejskim oraz rynkach światowych. Poprzez sieć własnych oddziałów oraz przedstawicieli, jest w stanie dostarczyć wszystkie produkty ze swej oferty w dowolne miejsce na świecie.